ŽENY
Družstvo žen

Soutěžní družstvo žen dosahovalo v minulých letech nemalých úspěchů. Nejúspěšnějším obdobím byly roky 2004-2006, ve kterých se ženy zúčastňovaly veškerých pohárových soutěží v okrese Jeseník i mimo něj a umísťovaly se na nejvyšších stupních. Za tyto výsledky dostaly každoročně do svého držení putovní pohár starostky OHS Jeseník, jenž jim v roce 2006 již zůstal. Sezóna pohárových soutěží 2009 byla z důvodu červnových povodní, které postihly velkou část našeho okresu, výrazně poznamenána a soutěž o putovní pohár starostky okresního sdružení hasičů pro rok 2009 byla dokonce úplně zrušena. Soutěžní družstvo žen mělo proto volnější sezónu než je u nich zvykem a účastí na těch málo přece jen konaných pohárových soutěžích pouze udržovaly soutěživou náladu v družstvu. Od roku 2002 se ženy pravidelně probojují až do krajského kola v požárním sportu, kde obětavě reprezentují náš sbor a okres Jeseník. Největších úspěchů zde dosahovala v běhu na 100 m překážek naše běžkyně Margareta Turzová, která v roce 2002 a 2005 v obrovské konkurenci tuto disciplínu vyhrála a v roce 2006 se umístila na krásném druhém místě. Za nejvydařenější krajské kolo, z hlediska celého družstva, je považováno to z roku 2004 v Zábřehu, kde se ženy ve štafetě na 4x100 m umístily na krásném třetím místě a celkově skončily páté. Příprava na krajské kolo poslední dva roky trochu pokulhává, přesto se dá výkon z loňského kola konaného 22. srpna 2009 v Šumperku hodnotit jako solidní a při pohlednu na výsledkovou listinu a konečné sedmé místo nás jen mrzí, že se přípravě nevěnovalo více času, jelikož dosáhnutí lepšího výsledku bylo určitě v jejich silách. Věřme, že plánovaná přestavba sportovní mašiny dodá děvčatům chuť stále se hasičskému sportu věnovat a že náš okres již nepostihne žádná katastrofa a ženy budou nadále třešničkou na dortu v našem sboru.

Složení ženského družstva:

Kamlerová Lumíra (Lumča) – strojník