ROK 2017

Zde naleznete stručný průřez činností v roce 2017.

Rok 2017

- V pátek 29. 12. proběhne posezení k závěru roku pro členy a jejich rodinné příslušníky.

- V sobotu 16. 12. jsme byli na stromky a v neděli od 10:00 u příležitosti vánočního jarmarku probíhal jejich prodej.

- V pátek 15. 12. jsme prodávali svařák a grog v proluce na náměstí.

- V sobotu 9. 12. od 17:00 proběhla naše výroční valná hromada.

- V pátek 1. 12. od 16:00 hod. proběhlo poslední školení jednotky v tématech daných GŘ HZ, jehož součástí bylo i seznámení se složitými objekty v našem městě, seznámili jsme se s objektem Dětské léčebny EDEL.

- V pátek 24. 11. proběhlo poslední školení nositelů DT včetně přezkoušení.

- Dne 12. 8. od 13:00 hod proběhl na hasičské louce tzv "Hasičský den" jehož součástí byla i pohárová soutěž o Putovní pohár starosty a místostarosty města.

- Dne 10. 7. nás navždy opustil náš dlouholetý člen a zasloužilý hasič pan Vojtěch FIALA. V takových chvílích je naší ctí a zároveň povinností uspořádat důstojné rozloučení. Smuteční průvod od hasičské zbojnice do smuteční síně, jehož se neváhali zúčastnit i zástupci několika okolních sborů a okresního sdružení hasičů, byl vypraven dne 15. 7. Při rozloučení jsme postáli na stráži, vzdali mu čest a nakonec zahoukali sirénou.

Co dodat, snad jen, že život už je takový, odešel navždy a zbyla jen vzpomínka na kolegu hasiče Vojtu a jeho velký smysl pro humor. ČEST JEHO PAMÁTCE!!!

- Ve čtvrtek 22. 6. od 16:00 hod. jdeme v rámci školení s tématem "složité objekty z hlediska zásahu v našem městě" do areálu Českoslezské várobní společnosti a.s.. Provede nás bezpečnostní technika seznámí s objektem a jeho protipožárním zabezpečením.

- V pátek 16. 6. proběhlo ve zbrojnici ukončení sportovní sezóny mladých hasičů, čekalo na ně několik dobrot a troška zábavy a legrace.

- V sobotu 3. 6. se několik našich členů podílelo na organizaci dne dětí v areálu Zlatokopeckého skanzenu.

- V pátek 26. 5. proběhlo další školení jednotky.

- V sobotu 6. 5. tedy proběhlo základní kolo v PS, soutěžilo se pouze v požárním útoku. Výsledky jsou následující:

Muži:                                                                            Ženy:

1.  Zlaté Hory                                                              1. Zlaté Hory

2. Rejvíz

3. Ondřejovice

- V pátek 21. 4. proběhlo další školení jednotky. Základní kolo v PS původně plánováno na sobotu 22. 4., bylo pro nepřízeň počasí a nezpůsobilost terénu odloženo na 6. 5.

- V pátek 24. 2. proběhlo další ze série školení jednotky, a na sobotu 4. 3. je naplánován výcvik nositelů DT v polygonu SDH Javorník.

- V pátek 10. 2. proběhlo další proškolení jednotky, tentokrát v poskytování první pomoci.

- Přidán nový plán činnosti výcviku a školení jednotky na rok 2017, najdete jej v sekci "VÝJEZDOVÁ JEDNOTKA"

- V sobotu a neděli 4. a 5. 2. proběhne na stanici HZS v Jeseníku kurz k prodloužení odbornosti strojníků.

- V pátek 27. 1. proběhlo první školení jednotky v naší klubovně, v pondělí odpoledne pak proškolení obsluhy motorové pily a v pátek 3. 2. je naplánováno školení řidičů.

- Vítejte v novém roce, v současné době je sestavován plán výcviku a školení na rok 2017, dále dokončována činnost z roku 2016 po administrativní stránce. O všem zásadním co nás potká v tomto roce, se opět budeme snažit zde informovat.