ROK 2016

Zde naleznete stručný průřez činností v roce 2016.

Rok 2016

- V pátek 30. 12. proběhlo v hasičské zbrojnici společné posezení k závěru roku pro členy a jejich rodinné příslušníky.

- V sobotu 17. 12. jsme se rozloučili s naším dlouholetým členem a Zasloužilým hasičem, bratrem Antonínem Trusíkem. Čest jeho památce!

- V sobotu 17. 12. jdeme na stromky a v neděli od 10:00 u příležitosti vánočního jarmarku bude probíhat jejich prodej.

- V pátek 16. 12. prodáváme svařák a grog v proluce na náměstí.

- V sobotu 3. 12. od 17:00 proběhla naše výroční valná hromada.

- V pátek 11. 11. od 17:00 hod. proběhne poslední proškolení včetně přezkoušení nositelů dýchací techniky a v pondělí 14. 11. od 15:00 hod. pak proběhne školení na seznámení se složitými objekty v našem městě, seznámíme se s objektem Dětské léčebny EDEL.

- V pátek 4. 11. jsme absolvovali další školení jednotky. V sobotu 5. 11. několik našich členů podniklo cestu za nákupem nových vycházkových uniforem přímo k výrobci a v neděli 6. 11. proběhla malá brigáda na zazimování hasičské louky.

- V sobotu 22. 10. se několik našich členů zůčastnilo společného školení na stanici HZS v Jeseníku na poskytování první pomoci při vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

- V pátek 16. 9. od 18:00 hod. proběhlo další ze série školení jednotky.

- V sobotu 17. 9. dopoledne proběhla brigáda na údržbu hasičské louky a odpoledne posezení u grilu pro členy a jejich příslušníky.

- Přidány propozice naší pohárové soutěže v sekci sportovní družstva popř. tlačítko propozice na titulní stránce.

- V sobotu 25. 6. se někteří naši členové s vozidly AZ 30 a DA 10 zúčastnili oslav 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Dolním Benešově.

- V pátek 24. 6. proběhlo další školení jednotky.

- Od pátku do neděle 17. až 19. 6 jsme vyjížděli k několika zásahům, více v sekci zásahy.

- V sobotu 18. 6. proběhla brigáda na hasičské louce na údržbu a opravy soc. zažízení a el. rozvodů. Ve večerních hodinách jsme se také s vozidlem AZ 30 Iveco Magirus zúčastnili ukázky práce hasišů na slavnostech obce Mikulovice.

- V sobotu 11. 6. jsme se s vozidlem AZ 30 Iveco Magirus zúčastnili ukázky práce hasičů při dětském dni na letišti v Nové Vsi.

- V pátek a sobotu 10. a 11.6 se naši mladí hasiči zúčastnili krajského kola Hry Plamen v Šumperku. Umístili se na 10. místě.

- V pátek 10. 6. proběhlo opět školení jednotky.

- Dne 14. 5. se obě naše družstva zúčastnila okresní soutěže v PS. Družstvo žen se umístilo na 2. místě a družstvo mužů na 4. místě.

- V pátek 6. 5. proběhlo další ze série školení jednotky a v sobotu 7.5. jsme poskytli preventivní hlídku při pouti na poutním místě P. M. Pomocné.

- V sobotu 30. 4. se na hasičské louce konala soutěž mladých hasičů. Soutěžilo se v disciplínách - štafeta 4x60 m a štafeta dvojic. Výsledky z obou disciplín se započítavají do celkového hodnocení ve Hře Plamen.

- V sobotu 23. 4.  proběhlo na hasičské louce ve Zlatých Horách okrskové kolo v požárním sportu. Výsledky:

Muži:                                                                                                                 Ženy:

1. místo Zlaté Hory                                                                       1. místo Zlaté Hory

2. místo Rejvíz

3. místo Ondřejovice

100 m překážek:     1. místo muži - Jan Najvárek

1. místo ženy - Margareta Turzová

- Školení které mělo proběhnout v pátek 22. 4. bylo odloženo z důvodu přípravy okrskového kola v PS.

- V pátek 18.3. od 17:00 proběhlo další školení jednotky a v sobotu 19.3. druhé kolo výcviku nositelů DT v polygonu SDH Javorník.

- V neděli 13. 3. proběhlo první kolo výcviku nositelů DT v polygonu SDH Javorník.

- V sobotu 5. 3.  se několik našich členů zúčastnilo shromáždění představitelů sborů okresu Jeseník v Bernarticích.

- Dne 19. 2. proběhlo další školení jednotky, tentokrát v poskytování první pomoci.

- V pátek 12. 2. od 17:00 hod. proběhlo školení jednotky v tématech dle konspektů vydaných GŘ HZS.

- V pátek 5. 2. od 17:00 hod. proběhla v klubovně naší zbrojnice výročka okrsku. Běžná schůze byla zrušena.

- Školení řidičů se uskutečnilo 5. 2. od 8:00 v klubovně.

- V sobotu 30. 1. několik nadšenců zorganizovalo neplánovanou brigádu ve zbrojnici. Prováděly se drobné pravy a očista techniky včetně garáží.

- Dne 29. 1. odpoledne proběhlo školení obsluhy motorových pil.

- Vsoučasné době je již sestaven plán výcviku a školení na rok 2016.