MUŽI
Družstvo mužů

Družstvo mužů zaznamenává první úspěchy v soutěžích již krátce po založení českého hasičského sboru už v roce 1949. Několikrát vyhrávají okresní soutěže a postupují i do krajských kol. Největší úspěchy si družstvo mužů připisuje na soutěžích bývalého Státního statku mezi léty 1973 až 1983, kdy se jim daří obhajovat první místo po celou dobu trvání soutěže. V roce 1992 přichází do sboru několik nových členů, dochází k výraznému omlazení družstva. V následujících letech se daří dosahovat poměrně pěkných výsledků. Po dobu několika let se družstvo každoročně zúčastňuje několika pohárových soutěží v rámci okresu. Samozřejmostí je účast v okrskovém kole celostátní soutěže, postup do okresního kola se stává téměř tradicí a dokonce se v roce 1994 podařilo probojovat do krajského kola (tehdy ještě okres Bruntál a tedy Severomoravský kraj), které proběhlo v Bohumíně. Zde se toto družstvo umístilo na 9. místě. V dalších letech se družstvo ještě zúčastňuje několika pohárových soutěží ročně, a to i v nově vzniklém okrese Jeseník. Výsledky v nich jsou spíše průměrné.
V posledních letech se mužská část sboru zaměřuje spíše na udržování akceschopnosti jednotky a na zúčastňování se výcviků a školení potřebných k zásahu. Proto se soutěžní činnost družstva mužů omezila jen na celostátní soutěž v požárním sportu, kde většinou postoupí do okresního kola. Během posledních pěti let se podařilo dvakrát postoupit až do kola krajského, a to v roce 2003 v Jeseníku a v roce 2007 v Přerově. Ani na jedné z těchto krajských soutěží se bohužel nepodařilo dosáhnout větších úspěchů.
Další soutěž, na které nesmí naše družstvo chybět a které se také každoročně účastní, je noční pohárová soutěž, pořádaná naším sborem.

Složení mužského soutěžního družstva je:
zleva - Jan Najvárek, Ondřej Kubiš, Roman Odstrčilík, Vojtěch Ivan, Roman Šemro, Stanislav Cicoň, Jan Hoško, Martin Petroš,
na fotce chybí - Daniel Tesár, Radek Šiška ml..
V současné době se činnost tohoto sportovního družstva omezila pouze na základní a okresní kolo v PS.
Pořádání výše uvedené domácí pohárové soutěže bylo přerušeno. Pokud by se situace na úseku požárního sportu v našem sboru zlepšila a naše družstva by se soutěží zúčastňovala, určitě bychom pořádání pohárové soutěže obnovili.